top of page

[[Гледам телевизија==]-] Гледајте ВО ЖИВО: Македонија U17 Унгарија U17 29 март 2023

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и


КОЛО ОД СУПЕРЛИГА-ЖЕНИ: Бадел 1862 по потврда на првата позиција АБА 2 ЛИГА: По 40. минути во Подгорица, МЗТ Скопје влезе во „хендикеп“ од 20. Повеќе натпревари - Унгарија - powerplay manager2023) Делегирање Трета лига-мажи Група Б - 14. коло Делегирање Трета лига-мажи Група А - 14. коло АБА 2 ЛИГА: Пелистер „влезе“ во плеј-офот, макар и по потешкиот пат НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ: „Десетка“ за Јакимовски на отворањето на конференцискиот плеј-оф АБА 2 ЛИГА: Десеткуваниот ТФТ се бореше, но не беше подобар од Борац Делегирање Втора лига-мажи - 18. коло АБА 2 ЛИГА: Пелистер ја „потроши“ првата шанса за „влез“ во плеј-офот Делегирање Прва лига-мажи 17.

КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Паузата не е пречка за Феникс 2010, лесно против Кожув 16. КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Куманово парираше само едно полувреме против Академија ФМП, ТФТ сигурно против Работнички АБА 2 ЛИГА: Подгорица помина преку Пелистер! 16. КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Коло како генерална „проба“ за финалниот турнир „Благоја Георгиевски-Буштур“ Билтен број 16 - Сениорски лиги НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ: Се е поинаку кај Реал Бетис кога на теренот го има Џејкоб Вајли! ЕВРОКУП: Во Валенсија „падна“ и Виртус Болоња АБА 2 ЛИГА: Мекиќ погоди и донесе мир кај „металците“ во „балонот“ во Бања Лука! WABA ЛИГА: Бадел 1862 не успеа да ја изненади Војводина ЗАОСТАНАТ НАТПРЕВАР ОД 14 КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: И Ангели му ја земаа мерката на Работнички WABA ЛИГА: Војводина е следниот предизвик за „баделки“ АБА 2 ЛИГА: Наместо нагоре, Пелистер загуби од Рогашка, и се спушти надолу... Кошаркарска Федерација на Република Северна - КФСМКОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Пелистер стави печат на првото место ЗАОСТАНАТ НАТПРЕВАР ОД 21.

коло АБА 2 ЛИГА: „Македонското дерби“ на стартот на новата сезона – ќе се игра на Златибор АБА ЛИГА: Шампионот на Јадранот е превисока пречка за МЗТ Скопје Аеродром СВЕТСКИ КУП-ЖЕНИ-СИДНЕЈ 2022: Американките ја одбранија светската круна СВЕТСКИ КУП-ЖЕНИ-СИДНЕЈ 2022: Кина ќе предизвика непобедливите Американки во битката за златото Александар Петровиќ пред стартот на АБА лигата: „Примарна цел ни е опстанокот“ СВЕТСКИ КУП-ЖЕНИ-СИДНЕЈ 2022: Се-американско полуфинале, САД против Канада Судиската комисија го организира претсезонскиот семинар, ќе предаваат Пиперков, Митровски, Денковски, анализа на Милојевиќ СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“-2022 - Александар Петровиќ: „Овој трофеј им го посветувам на моите другари, Драган Василов Цевка, Анте Дуковски и на Маки Лазовски“ СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2022: „Металците“ го одбранија трофејот, по петти пат се најдобри! СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“-2022- Катерина Поп Димитровска: „Имавме добри моменти и падови, но пресреќни сме, го освоивме трофејот“! СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2022: Баскет Кам 2011 го освои трофејот! СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2022: Многу „новитети“ кај најдобрите, но желбата е „стара“ – освојување на првиот трофеј! СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2022 – Александар Петровиќ: „Ја подмладивме екипата, но целите се исти-победнички“! СВЕТСКИ КУП-ЖЕНИ-СИДНЕЈ 2022: Американките без грешка – топ фаворит за златото Информација до јавноста ОФИЦИЈАЛНИ ПРОМЕНИ НА КОШАРКАРСКИТЕ ПРАВИЛА НА ИГРАТА 2022 Делегирање Суперкуп „Драган Василов-Цевка“ 2022 Состанок на комесарот за натпреварување со тренерите од Првата лига-мажи ФИБА РЕЈТИНГ: Македонија е на 28.

КОЛО НА ПРВА ЛИГА-МАЖИ: МЗТ Скопје Аеродром зема уште два „пријателски“ бода од од својата „филијала“ ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА – ПО 3. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА-ЖЕНИ: Митрашиновиќ е прв поентер и асистент, Марјановиќ најдобар скокач Финалниот турнир од 3х3 зимската лига закажан за 9. мај Павлов и Милојевиќ претставници на судиската фела на завршниот турнир од БИБЛ лигата ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Почетна предност за Партизан Водно Санс ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА - ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Ливингстон e прв „крадливец“, трет асистент и петти поентер во лигата СУПЕРЛИГА-ЖЕНИ: Кметовска со индекс на корисност – 40! ЗАОСТАНАТ НАТПРЕВАР ОД 19.

КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ:Навико Академија ФМП е осмиот, и последен учесник на плеј-офот 5. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА-ЖЕНИ: Една нова супер-димензија на Баскет КАМ ЗАОСТАНАТ НАТПРЕВАР ОД 20. КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Работнички се „потеше“ добри три четвртини, дури и повеќе... минути ФИБА ЕВРО КУП: ТФТ се „проба“во Европа, елиминиран во четвртфиналето од квалификациите Стартуваат квалификациите за ФИБА Евро Купот Почнува втората сезона од проектот на ФИБА „Her World, Her Rules“ ГОРАН ВАСИЛОВ: „Суперкупот - доказ дека вредностите се вечни и се почитуваат“! Дарко Радуловиќ: „Далеку сме од идеалното, не сме изразит фаворит, но МЗТ е МЗТ, шампионска екипа“! Адем Мекиќ: „Секој натпревар меѓу Работнички и МЗТ Скопје е приказна за себе“ Тони Симиќ: „Ние сме 'нова' екипа, нè очекува тешка и напорна работа“ МЗТ Скопје Аеродром го освои Суперкупот Катерина Поп-Димитровска: „Кратко време сме заедно, ни треба време да се воиграме“ Ивана Кметовска: „Прекрасно е што сезоната ја отворивме победнички“ Бадел 1862 е прв освојувач на Суперкупот „Драган Василов Цевка“ БИБЛ ЛИГА: Куманово и Академија ФМП ќе ја отворат новата сезона Суперкуп премиера која може да се посака, Баскет КАМ против Бадел 1862 Суперкупот - вистински тест за моменталната форма на „вечните“ ривали СУПЕРКУП 2021: Информација до клубовите-учесници Заклучоци од состанокот со екипите од Првата лига-мажи Заклучоци од состанокот со екипите од Втората лига-мажи Заклучоци од состанокот со екипите од Првата А и Б лига-жени Заклучоци од состанокот со екипите од Третата лига-мажи Делегирање Суперкуп „Драган Василов Цевка“ Задолжителен семинар за претставниците на Здружението на кошаркарски тренери Претседателот Перо Антиќ се прости од Душан Ивковиќ (ФОТО) Систем, календар и распоред на натпреварите во Прва Б лига-жени Шест земји се кандидираа за домаќин на Евробаскетот во 2025 година Систем, календар и распоред на натпреварите во Трета лига-мажи ФИБА Евро Kуп: Пополнети 12 места, остануваат уште шест Систем, календар и распоред на натпреварите во Прва A лига-жени Систем, календар и распоред на натпреварите во Прва лига-мажи Митрашиновиќ и Тарбс подготвени за квалификациите во ФИБА Евро Купот АБА 2 ЛИГА: Познат распоредот, календарот и организаторите на „балоните“ Познати натпреварувачките броеви и распоредот на натпреварите во Третата лига-мажи Познати натпреварувачките броеви и распоредот на натпреварите во Првата лига-жени Познати натпреварувачките броеви и распоредот на натпреварите во Втората лига-мажи Познати натпреварувачките броеви и распоредот на натпреварите во Првата лига-мажи Почина великанот на светската кошарка - Душан „Дуда“ Ивковиќ Турскиот моден бренд „Кигили“ е наш нов партнер (ВИДЕО) ИНФОРМАЦИЈА ДО КЛУБОВИТЕ ОД ТРЕТА ЛИГА-МАЖИ ИНФОРМАЦИЈА ДО КЛУБОВИТЕ ОД ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ Регистрациски билтен број 1 ИНФОРМАЦИЈА ДО КЛУБОВИТЕ ОД ВТОРА ЛИГА-МАЖИ ИНФОРМАЦИЈА ДО КЛУБОВИТЕ ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ „Леле луѓе, што направивме, радувај се Македонијо! “ (ВИДЕО) Судиски семинар на АБА: Александар Милојевиќ и Петар Денковски во улога на супервизори во регионалната лига Слован - победник на првото издание на турнирот „Драган Василов Цевка“ ТФТ го освои трофејот на првиот меморијален турнир „Анте Дуковски“! Шест прволигаши ќе играат турнир во чест на Анте Дуковски Стартот на младинските лиги е на 2.

[ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН<] Македонија Фарски Острови гледја ги

((гледајте во живо>>>)) Македонија U17 Унгарија U17 натпреваКОЛО ОД ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Чаир 2030 уште еден чекор поблиску до одбрана на првата позиција РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ ПРВА А ЛИГА ЖЕНИ ОРОЛОЏО - Натпреварувачка сезона 2021/2022 Распоред на одигрување на натпреварите од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ 2022 Струга 2009 е последниот учесник на завршниот турнир од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ 2022 НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ: Скратена минутажа за Димитријевиќ НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ: Вајли ја „фаќа“ репрезентативната форма, испорача 24 поени на Басконија 16.

[Гледај онлајн###] Скопје Силекс гледја ги во живо 5

“ Сениорите заминуваат за Киев СКАРИОЛО: „Симиќ е веќе голем играч, треба само да работи на себе, најмногу на силата! “ Ѓорѓи Пиперков замина во кошаркарска „пензија“ Серџио Скариоло: „Имаме јасна цел пред себе, да бидеме компетитивни, скромни, не и арогантни“ Џејкоб Вајли: „Горд сум на соиграчите, особено на младите, кои се покажаа на теренот“ Драган Бајиќ:„Шпанците ги 'прочитаа' нашите проблеми, и знаеја лесно да одговорат во вториот дел“ Македонија не го издржа налетот на „фуријата“ Македонија сонува пласман на Мундобаскетот, за почеток, најголемиот предизвик – Шпанија! ПОГЛЕД НИЗ ИСТОРИЈАТА: За прв пат ги пречекуваме Шпанците на домашен терен, ја чекаме првата победа против „фуријата“ Скариоло ги избра „дванаесетмината“ што ќе излезат на мегдан против Македонија Кристијан Николов: „Ќе се обидеме да им вратиме на Шпанците за поразот на Евробаскетот 2011“ Колом: „Мора да покажеме почит кон секого, сите ривали се опасни “! Теодор Симиќ пред мечот со Шпанија:„Нема предавање, ќе се потрудиме да го дадеме најдоброто од себе“! Владимир Георгиевски:„Размислувањата ни се да не одобриме дозвола за настап на Зекири за Косово“ Бојан Крстевски:„Секоја чест за Шпанија, но ние нема однапред да ѝ се предадеме“ Драган Бајиќ пред средбата со Шпанија: „Кошаркарите знаат како треба да се однесуваат кон овој дрес“! Делегирање Прва лига жени-група А - 7.

КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Гостивар се проби на позицијата 5 Јавен повик за проверување на способностите за спортски вештини на учениците кај кои има интерес за запишување во Спортска Академија КУП „БЛАГОЈА ГЕОРГИЕВСКИ БУШТУР“: Денови на женска кошарка на МТВ-3 Вајли ја внесе Сарагоса во полуфиналето на Лигата на шампионите ЗАОСТАНАТ НАТПРЕВАР ОД 20. КОЛО ОД ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Куманово ги шокираше „аеродромци“ ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Чаирски „брејк“ на Ангели за (1-0) во серијата ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Феникс 2010 е на чекор до место во Првата лига Куп 2021: Вардар и Баскет Кам 2011 се надеваат на добри и квалитетни натпревари Куп 2021: Бадел 1862 ветува добра игра, Крива Паланка сака да продолжи да изненадува Делегирање ПЛМ 21-22.

Водич - powerplay manager

коло Листа на судии, делегати и делегати-контролори за натпреварувачката сезона 2022/2023 година ПЕТОРКА НА 1. КОЛО: Во знакот на Пипкинс, Стротер, Кефи, Хот... ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Феникс 2010 не престанува да изненадува ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Прва прволигашка победа за Чаир 2030 ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Прво искушение за „новиот“ Работнички е младоста на Феникс 2010! ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Гостивар подобар од Пелистер ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Гостивар е првиот посериозен предизвик за вицешампионот Пелистер ПРВА ЛИГА-МАЖИ: ТФТ не може да му парира на МЗТ Скопје Аеродром РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ - ПРВА ЛИГА-МАЖИ Стартува новата сезона во Првата лига, со „реприза“ на Суперкупот и финалето на Купот Делегирање Прва лига-мажи 1.

Лукас Подолски - ВикипедијаКОЛО: Иста мета-исто растојание Делегирање Прва лига-мажи 15. коло КОНКУРС ПЕТОРКА НА КОЛОТО: Гордон го турка Кожув кон плеј-офот, а Трајковски Феникс 2010 во првата „четворка“ Комплетиран е играчкиот ростер на нашата женска сениорска репрезентација ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Вечното дерби за МЗТ Скопје Аеродром! КФСМ ќе биде организатор на завршницата од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ 2023 ПРВА „Б“ ЛИГА-ЖЕНИ: Патриот 2016 подобар од Јанбор, за прво место на табелата ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: „Вардарци“ го одбранија првото место, многу се подобри од штипјани ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Феникс 2010 не попушта, ја помина и Струмица ПРВА ЛИГА-МАЖИ: „Пелистерци“ продолжија со победувањето Старт на подготовките на сениорките, се чекаат „странците“ АБА ЛИГА: Сензација на МЗТ Скопје, доби „освежување“ во вистинско време, ја победи Цедевита Олимпија Се враќа капитенот Митрашиновиќ, без Хемпе, Николиќ, веројатно и Селцова во февруарскиот „прозорец“ ПРВА ЛИГА-МАЖИ: ТФТ и Еуро Никел 2005 се изедначија со Гостивар, на делба на третото место Билтен број 14 - Сениорски лиги ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Вечно дерби број 160, МЗТ Скопје и Работнички бараат „излез“ од кризниот период Делегирање Прва лига жени-група Б - 13.

коло Делегирање Втора лига-мажи - 9. коло ПРВА ЛИГА-МАЖИ - ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ПО 8. КОЛО: Гордон останува на врвот, Форте и Крстајиќ веднаш зад него... ПЕТОРКА НА КОЛОТО: Нема коло без Камерон Форте, една асистенција му недостасуваше за трипл-дабл ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Не попушта ниту МЗТ Скопје, лесно го „стопи“ Еуро Никел 2005 Делегирање Прва лига-мажи 9. коло ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Пелистер останува на врвот, „архивиран“ и Кожув Четири млади македонски тренери на дополнителна едукација во Истанбул ТРЕТА ЛИГА-МАЖИ: Мега Баскет останува „непобедлив“, Маџари ГБ и Младинец на врвот ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Дербито за „вардарки“, Баскет Кам 2011 едвај помина во Аеродром ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Соколи 1933 со важна победа во Охрид, Вардар без проблеми против Баскет Кам АБА ЛИГА: Недостасуваа уште две минути подобра игра за МЗТ Скопје Аеродром да го освои Лакташи! ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Промените во ростерот донесоа победа за Навико Академија ФМП ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Гостивар им се врати на победите, Феникс 2010 исто така...

((гледајте во живо>>>)) Македонија U17 Унгарија U17

グループについて

グループへようこそ!他のメンバーと交流したり、最新情報をチェックしたり、動画をシェアすることもできます。

bottom of page